Zdjęcia hoteli, apartamentów, obiektów noclegowych

Dział szczególnie dla mnie ważny, głównie z powodu wielkiego sentymentu do górskich obszarów naszego kraju – tam uwielbiam jeździć rowerem po górach, z tych rejonów mam niezapomniane wspomnienia wyjazdów wakacyjnych, zarówno zimowych jaki i letnich. W tych reż rejonach (z wyłączeniem obszarów “R”- Parków Narodowych) wykonuję realizacje, które prezentuje w tym dziale. Pochodzę z Krakowa – rejony Podhala, Beskdów (od Makowskiego, Gorce po Żywiecki), te rejony turystyczne w naturalny sposób są mi od najbliższe. Poza robieniem zdjęć (dron, wyprawy fotograficzne), uwielbiam te rejony także pod kątem narciarskim i rowerowym.
Poza innymi aspektami foto/video opisanymi w innych działach, od roku 2016 (z istotną, 2 letnią przerwą spowodowaną pandemią COVID 19)  zajmuję się wykonywaniem zdjęć i filmów z drona oraz sesji wnętrz obiektów noclegowych w szerokim tego słowa znaczeniu – małych i większych hoteli, pensjonatów, domów wczasowych, apartamentów. Większość z tych obiektów zlokalizowana jest w atrakcyjnych widokowo, górskich rejonach naszego kraju. Mimo rosnącej popularności dronów, większość ośrodków prezentując swoje zdjęcia na stronach www i portalach rezerwacyjnych skupia się niemal wyłącznie na prezentacji z bliska samego budynku i wnętrz, zapominając jakby, jak ważne dla potencjalnego Klienta jest jego otoczenie i widok całego obiektu z innej perspektywy. Tą perspektywą jest właśnie widok z lotu ptaka –  umiejętnie pokazany obiekt jest integralnym składnikiem otaczających go walorów przyrodniczych i innych, jakże ważnych atrakcji – np. wyciągów narciarskich, tras rowerowych czy innych obiektów sportowych. Dron, którego używam wyposażony jest w nowatorski system zoom, dający możliwość przybliżenia (wielokrotnego) obiektów. Pozwala to uzyskać niesamowity efekt przybliżenia dalszej perspektywy (np. panoramy gór), efekt ten ( często z mocnym uwypukleniem ) oraz po obróbce zdjęć prezentowany jest na wybranych zdjęciach slidera z prawej strony opisu. Polecam obejrzeć bogate PORTFOLIO – Zdjęcia hoteli, fotografia obiektów turystycznych, stacje narciarskie, obiekty sportowe, fotografia krajobrazu, fotografia wnętrz, nieruchomości.

Założenia

jakimi kieruję się wykonując zdjęcia obiektów noclegowych:

Zdjęcia obiektów robię z umiarkowanej wysokości (dron) – średnio z 30-40m, maksymalnie – 80 m. Dodać też należy, iż Prawo Unijne ogranicza nam wysokość do maks 120 m.  Wieloletnie doświadczenie pokazuje jednak, że najlepszy efekt dają zdjęcia z wysokości kilkunastu / kilkudziesięciu (maks 30) metrów. Właśnie zdjęcia z umiarkowanej wysokości dają optymalne możliwości wyeksponowania obiektu na tle otaczających walorów.

Robiąc zdjęcia dronem ( oraz ujęcia filmowe) zawsze staram się wykonywać przemyślane kadry czyli w myśl zasady – stawiam na jakość a nie ilość. Wolę zrobić 30-40 zdjęć, z którym wspólnie wybierzemy kilka najlepszych niż 100 i więcej – byle jak i byle tylko je zrobić. Szanuję w ten sposób czas Zleceniodawcy i swój przy późniejszym procesie doboru  i obróbki tych najlepszych. Ta sama zasada dotyczy zdjęć wykonywanych aparatem “z ziemi”.

Jeżeli nawet przedmiot zlecenia dotyczy wyłącznie zdjęć z powietrza to i tak zwykle wykonuj kilka zdjęć obiektu z zewnątrz aparatem – „klasycznym”. Nie jest to jednak SESJA  WNĘTRZ, taka wymaga osobnego umówienia,  specjalnego  przygotowania  (ułożenie przedmiotów w pokojach, braku gości, wysprzątanie pokoi etc.) Więcej – Fotografia wnętrz, nieruchomości.

 
 
 

2 rodzaje plików zdjęciowych, 2 rozdzielczości

Zdjęcia wykonuję zawsze w 2 formatach plików (RAW, JPG) i każde dostarczam w 2 rozdzielczościach

RAW (surowy format zapisu danych z matrycy – taki „cyfrowy negatyw”, do późniejszej obróbki, dający wielkie możliwości w późniejszej obróbce)
JPG – czyli normalne, zwykłe zdjęcie nadające się od razu do umieszczenia na stronach www.
Zawsze dostarczam wszystkie zdjęcia w formie „surowej” (bez obróbki) Zleceniodawcy, zwykle zaraz po zrobieniu sesji (najczęściej same JPG’i)
Z przekazanych zdjęć Zleceniodawca wybiera 6-10 najbardziej odpowiadających Jego wymaganiom / oczekiwaniom, które później poddaję profesjonalnej obróbce i wysyłam drogą elektroniczną Klientowi.
W ramach obróbki cyfrowej: poprawa kolorystyki, ostrości, uwypuklenie detali, korekta ekspozycji. Istnieje także możliwość drobnej korekty (usunięcia) niektórych detali (np. sterty śmieci, plam na kostce, dachu etc)
Każde wybrane zdjęcie obrabiam w 2 wielkościach (rozdzielczościach) – pełnej 5280×2970 (dron) i 6000×4000 (aparat Alpha7) oraz zmniejszonej – 1500×900 (lub podobnej), które zajmują mniej miejsca (np. na stronę www)
Niezależnie od ilość wykonanych, surowych (przed obróbką) zdjęć – ilość nie ma wpływu na cenę.
Wpływ na finalną cenę natomiast ma ilość zdjęć, którą potem muszę poddać obróbce (czasochłonny proces, średnio 20-30 min na 1 zdjęcie)
Średnia cena wykonania sesji zdjęciowej (zdjęcia z drona + dodatkowe zdjęcia naziemne) kształtuje się między 450 a 690 zł netto (zależy od skali późniejszej obróbki)
info@coptertech.pl
My Marquee Subtext
+48 501 713 999
My Marquee Subtext
info@coptertech.pl
My Marquee Subtext
+48 501 713 999
My Marquee Subtext