KLIPY REKLAMOWE, MONTAŻ FILMÓW

Oferta wykonania (zmontowania) krótkiego filmu reklamowego z nagranych przy użyciu drona, i materiałów z kamery naziemnej. 

Do kogo skierowana jest niniejsza oferta promocji i reklamy

Filmowanie  to dzisiaj niezwykle szerokie pojęcie w aspekcie spektrum zastosowań jak i używanego do tego celu sprzętu. Dzięki ogromne dostępności sprzętu do rejestracji materiału Video w coraz większej jakości,  odbiór treści Video jako formy przekazu informacji o niemal dowolnym charakterze, od lat trwale zagościł w świadomości społeczeństw na całym świecie. Ujęcia video możemy uzyskiwać używając telefonów (coraz doskonalszych) komórkowych, możemy wykonywać filmy z drona czy też filmować profesjonalnym aparatem , który poza funkcją robienia zdjęć profesjonalnych zdjęć,  jest też zwykle doskonałą kamerą Video. Fotografia klasyczna i videofilmowanie (inaczej mówiąc – z „ręki”, czyli
z użyciem klasycznego aparatu-kamery) to niezwykle szerokie pojęcie w aspekcie spektrum zastosowań. Może stanowić doskonałe uzupełnienie sesji foto-video z drona…lub też  być głównym elementem usługi dla praktycznie każdego odbiorcy, dron stanowi wówczas jedynie drobne uzupełnienie

Realizując zdjęcia czy video z powietrza, często wzbogacam je dodatkowo o ujęcia (i zdjęcia) video z “ziemi”, używając profesjonalnego aparatu – kamery (Sony Alpha 7 mark IV) zamontowanym na stabilizatorze obrazu – gimbalu Ronin RSC-2. Ponadto, dysponuję pełna gamą wysokiej klasy obiektywów o pełnym zakresie ogniskowych, od ultra szerokiego kąta 12mm (wnętrza, architektura) po ogniskową aż 600 mm – sport, ujęcia z daleka, przyroda. Pracuję na obiektywach SONY, SIGMA i TAMRON.

Do nagrywania ujęć Video z powietrza (i robienia zdjęć z lotu ptaka) służy mi profesjonalny  dron MAVIC 3, wyposażony w kamerę Hasselblad o matrycy wielkości 4/3 cala (czyli podobnej, do stosowanych w niektórych lustrzankach) i rozdzielczości 21 Mpx. Więcej na temat posiadanego sprzętu – zakładka “sprzęt, cennik“.

W zależności od charakterystyki samego zlecenia,  nagrany materiał video z powietrza często przekazuję Zleceniodawcy w formie “surowej” czyli bez żadnej obróbki, tak jak został nagrany. Często zdarza się jednak, że na życzenie Zleceniodawcy zarejestrowane Video z drona oraz kamery “naziemnej”  łączę w procesie postprodukcji, z czego powstaje krótki filmik o charakterze promocyjnym, prezentacyjnym czy też dokumentującym dane wydarzenie. Moją główną specjalizacją jest profesjonalna fotografia (w szerokim tego słowa znaczeniu – powietrzna i “naziemna”), niemniej jednak podejmuję się także zleceń, polegających na tworzeniu zaawansowanych produkcji filmowych (także budżetowo), wymagających większych nakładów sprzętowych oraz ludzkich. Przy takich zleceniach, posiadam (do stałej współpracy) ekipy zewnętrzne (wypracowane od lat znajomości i pewna reputacja) , wyposażone  w najwyższej jakości sprzęt do rejestracji materiału video oraz specjalizujące się w produkcjach video wysokiej jakości. Każde zlecenie (nawet to o najniższym budżecie) traktuję bardzo indywidualnie i do każdego przykładam jak największą uwagę, finalnej wyceny dokonuje po odpowiednim rozpoznaniu potrzeb Klienta.
W największym skrócie, można przyjąć, że stworzenie krótkiego filmiku promocyjnego (np. nieruchomości na sprzedaż) to koszt od 450 zł netto…górnej granicy nie sposób podać :).
Przykłady pakietów cenowych – zakładka  “sprzęt, cennik“.

Przykłady niektórych filmów, można znaleźć w dolnej części tego działu.
Zapraszam do kontaktu

 

 

 

 

 

Hotele
Domy wczasowe, pensjonaty
Stacje narciarskie, centra sportów zimowych

Biura , agencje nieruchomości

Producenci sprzętu mechanicznego (np. budowlanego, ratraki)
Firmy deweloperskie
Zakłady produkcyjne
Gminy, samorządy
Osoby prywatne (np. sprzedaż nieruchomości, pojazdu)
Co możemy zapewnić w ramach współpracy w tym zakresie:
  •  materiał filmowy w najwyższej jakości 5.1 K / 4K / Full HD 1920×1080 ( nawet do 100 kl / sec) z drona oraz kamery naziemnej z użyciem stabilizatora (gimbala). Możemy dostarczyć surowe pliki lub złożony, gotowy film z podkładem muzycznym i napisami a także lektorem. Przykłady krótkich, (także niskobudżetowych) filmów – poniżej.
  • materiał zdjęciowy ( pliki w formacie JPG i RAW ) – matryca 24 Mpx Full Frame – pełna klatka (kamera / aparat naziemny) oraz 20 Mpx 4/3 cala (dron) Materiał zdjęciowy może zostać przekazany w „surowej” formie  ( tj bez obróbki ) lub z obróbką w profesjonalnym programie na płycie CD lub nośniku typu Penddrive- na miejscu u Klienta. Może też zostać wysłany do pobrania na serwer.
  • dojazd w dowolne miejsce Polski ( lub za granicę )
  • własne źródło zasilania – do ładowania akumulatorów i zasilania komputera – w przypadku potrzeby dłuższej pracy w terenie.
  • możliwość wykonania zlecenie w trudno dostępnym terenie o ograniczonym miejscu na start i lądowanie
  • pełną współpracę na miejscu wykonywania zlecenia – począwszy od początków projektu po finalne wykonanie ( wysyłanie projektów do akceptacji )
  • zdjęcia obiektów przekazywane są Klientom NIEZWŁOCZNIE po wykonaniu zlecenia ( na nośniku danych lub wgrywane są na komputer )
  • dużą elastyczność godzinową ( możliwość wykonanie zlecenia zarówno w tygodniu jak i w weekendy ).
  • zawsze legalny w aspekcie przepisów prawa lotniczego lot (uprawnienia dronowe NSTS 01,02,05,06 oraz INS – instruktorskie )  
Czym fotografuję i filmuję

Fotografia klasyczna i videofilmowanie (inaczej mówiąc – z „ręki”, czyli z użyciem klasycznego aparatu-kamery) to niezwykle szerokie pojęcie w aspekcie spektrum zastosowań. Może stanowić doskonałe uzupełnienie sesji foto-video z drona…lub też  być głównym elementem usługi dla praktycznie każdego odbiorcy a dron stanowić drobne uzupełnienie tej sesji. Mimo, iż moją specjalnością i pasją od wielu lat (2013 r) są fotografia i filmy z drona, to fotografia klasyczna w szerokim tego słowa znaczeniu jest ostatnio moją prawdziwą fascynacją. Kiedy tylko mogę zabieram aparat w każde miejsce (drona – niekoniecznie :)), uwielbiam uwieczniać krajobrazy, zwierzęta w ruchu, ludzi, budynki, wnętrza (także przemysłowe) w możliwie najlepszy, najbardziej pobudzający wyobraźnię sposób. 

Wykonując sesję zdjęciowe czy video z powietrza często wzbogacam je dodatkowo o ujęcia naziemnie – zarówno zdjęcia (statyw) i ujęcia filmowe z użyciem profesjonalnego stabilizatora obrazu (gimbala) Ronin RSC-2. Dysponuję wysokiej klasy aparatem typu Full Frame (pełna klatka) SONY Alpha A7 Mk3 wraz z zestawem wymiennej optyki o szerokim zakresie ogniskowych – obiektyw z ogniskową 14 mm – ultraszeroki kąt (np wnętrza, krajobrazy), uniwersalna SIGMA 28-70 ze światłem 2.8 doskonała do filmów (także w pomieszczeniach), zdjęć produktów, wnętrz, krajobrazów, reportażu i portretów oraz profesjonalnym ZOOM’em SIGMA 100-400 – do krajobrazów, dynamicznych ujęć sportowych i zwierząt.Nagrany materiał „naziemny” video często łączę w procesie postprodukcji  z materiałem nagranym z drona w całościowy, krótki (zwykle) film o charakterze reklamowo-prezentacyjnym. Podobnie ze zdjęciami – poddaję je profesjonalnej obróbce cyfrowej celem poprawy kolorystyki, uwypuklenia pewnych detali (i też zmniejszenia znaczenia innych), dodania saturacji etc.  Podczas wykonywania ujęć filmowych stosuję profesjonalny stabilizator ruchów kamery (gimbal) – RONIN RSC-2,
Głównie obrabiam „własny” materiał fotograficzno – filmowy, czyli pozyskany osobiście za pomocą własnego sprzętu, Istnieje jednak możliwość (np. przy produkcji filmu) zaangażowania („wplecenia”) materiału nadesłanego przez Klienta lub zmontowania filmu bazującego wyłącznie na materiale Klienta lub poddaniu obróbki Jego zdjęć. Oczywiście pod warunkiem, że jest autorem tego materiału filmowo-zdjęciowego.  

Finalna cena wykonania filmu (klipu) reklamowego zależy od bardzo wielu czynników i zwykle ustalana jest w sposób indywidualny z każdym Klientem w odniesieniu do Jego potrzeb, oczekiwań i często eskalacji (zmian) wymagań podczas finalnej realizacji – zmiany koncepcji, dostrzeganie błędnych założeń lub nowych możliwości. 

Co ma realny wpływ na finalną cenę projektu

Stopień trudności podczas wykonywania nalotów dronem (wiatr, przeszkody, potrzeba załatwienia stosownych zgód)

Ilość nalotów co przekłada się na ilość pozyskanego materiału, także materiału z kamery naziemnej

Nakład potrzebny na finalny montaż filmu (czy do obróbki zdjęć) – czas pracy, napisy, efekty specjalne, kolorystyka, przejścia, ilość klipów potrzebnych do zmontowania filmu etc.

Czas trwania klipu filmowego: co ciekawe, zrobienie jak najkrótszego filmiku wcale nie oznacza że będzie on najtańszy. O wiele trudniej jest zrobić ciekawy, krótki film składający się z wielu przyciągających uwagę ujęć (a więc cięć materiału surowego)  w rytm odpowiednio dobranej muzyki niż długi film, którego składową są przeciągłe ujęcia video. Co do zasady – przeciętny widz wyłączy taki film po przekroczeniu 2 minut. Najlepsze więc filmiki reklamowego to 1-2 „minutówki”.

Muzyka – płatna – tańsza/ droższa, Creative Commons

Napisy, grafika w filmie: statyczne (w jednym miejscu kadru), dynamiczne (przemieszczające się – np. oznaczenie lokalizacji centrum handlowego, które przemieszcza się wraz z kadrem)Celem wykonanie dokładnej wyceny zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego.

W wielkim skrócie:

Można jednak przyjąć, iż najtańszy film (do 2 min) z prostym podkładem muzycznym i umieszczeniem logotypu to koszt – od 490 zł (materiał z drona ) i od 590 zł ( z kilkoma nagraniami z kamery naziemnej oraz z drona). Poniżej kilka przykładów filmów o różnym stopniu trudności a więc i nakładu finansowego. 

Przykład krótkiego, prostego filmiku wykonanego na potrzeby właścicieli góralskich domków do wynajęcia zlokalizowanych w Bukowinie Tatrzańskiej – Przystań w Tatrach. W filmie użyto wyłącznie ujęć z drona. Film skupia się głównie na prezentacji otoczenia domków – panoramy Tatr, bliskości Tatrzańskiego Parku Narodowego, widoku na Babią Górę oraz atrakcji domków w postaci jacuzzi. Koszt podobnych wykonanie podobnych filmów to około 500 zł netto (przy okazji sesji naziemnej z aparatu liczonej osobno).   

przykładowe realizacje
info@coptertech.pl
My Marquee Subtext
+48 501 713 999
My Marquee Subtext
info@coptertech.pl
My Marquee Subtext
+48 501 713 999
My Marquee Subtext